Kui tihti oled mõelnud, et tahaks tuua kodu- või kontoriseintele natuke värskemat ilmet, aga pole seda siiski teinud, sest pole olnud valmis pühenduma liiga igavesena tunduvale seina ülevärvimisele? Kleebiste abil on võimalik väga paljudele erivatele asjadele hoopis uus ilme anda. Kleebiste paigaldus on lihtne ja soovi korral on neid sama kerge ka eemaldada.

Kleebiste paigaldus – kuidas teha seda ise?

1.Puhastage põhjalikult aluspind tolmust ja rasvast. Fikseerige kleebis aluspinnal (nii nagu peab olema kleebitud) maalriteibi ja mõõdulindi abil.

2.Eraldage kleebis ühest ühest otsast aluspaberist. Hoides kleebist õhus keerake aluspaber tagasi (või lõigake kääridega aluspaber maha) ning kleepige kleebis aluspinnale.
NB! Kleebise kleepimisel kasutage spaatlit või nt. pangakaarti, et vältida õhumullide tekkimist kleebise alla.

3.Kleepige kleebise teine pool aluspinnale kasutades spetsiaalset spaatlit või nt. pangakaarti.

4. Imetle tulemust, vajadusel paranda vead.
Ei ole rahul? Näed väikeseid õhumullikesi? Väiksemad õhumullid saad eemaldada nõela ja spaatliga. Tee õhumulli keskele imepisike auk ja vajuta lihtsalt õhk välja.

Kleebiste paigaldusviisid:

1.Märgpaigaldus on meetod, kus kleebitav pind tehakse enne märjaks, et kleebist saaks eksimuste korral liigutada või asendada. Märgpaigalduse puhul on väiksem oht, et kleebise alla jäävad õhumullid. Soovitav kasutada kui temperatuur on üle 18°C

2. Kuivpaigaldus „hingemeetodiga“ Kuivpaigaldus on nö klassikaline paigaldus, kus kleebis kleebitakse puhtale kuivale pinnale. Soovitav kasutada kui temperatuur on liiga madal märgpaigalduseks, kui kasutatakse siirdepaberi asemel siirdekile (väiksemad kleebiseid) või kleebis on soonelise liimiga (väldib õhumullide tekkimist kleebise alla).

Kuidas kleebiseid eemaldada?

Meie müüdavad kleebiseid tulevad kõige paremini ära eelkuumutatuna. Tee soojaõhupuhuriga kleebis soojaks ning sikuta kleebis aluspinnalt lahti. Liim ei jäta eemaldamisel jälgi. Kui mingil põhjusel peaks siiski jääma liimijälgi, siis need saab ära liimi- ja silikoonieemaldusvahenditega.

Nüüd, kui tundub ikka liiga keeruline või lihtsalt ei viitsi ise kogu selle värgiga mässata, siis ära muretse – me pakume lisaks kleebiste disainimisele ja trükkimisele ka paigaldusteenust. Lihtsalt küsi pakkumist.