Puidust alusraamile asetatud trükitud fotolõuend on populaarne sisekujunduselement nii koju kui kontorisse või ka meeldejääv kingitus kallile inimesele. Fotolõuendile võib trükkida mida iganes, alustades loodus- ja loomafotodest ja lõpetades linnavaadete või lähedaste portreedega, kusjuures foto võib mahutada nii ühele kui ka mitmele pildile jätkatuna. Fotolõuendi suurteks plussideks on vastupidavus ja terav pildikvaliteet.

Tegu on ühe populaarseima ja efektseima viisiga seinal oma fotosid eksponeerida. Fotolõuendid sobivad perepiltide, portreede, loodusfotode, oma joonistuste/maalide jäädvustamiseks, kunstifotode reproduktsiooniks jne.

Alusraam

Valida saab tavalise 2 cm ja paksema 4 cm alusraami vahel. Tavaliselt kasutatakse fotolõuendite alusraamina 2 cm paksuseid alusraame. Kasutame Eestis toodetud liimpuidust alusraame. Lisaks on meil pakkuda ka tavalisest paksemaid 4 cm alusraame. See teeb pildi eriti ruumiliseks, kuna pildid paksus seinal jääbki 4 cm.

Seinakinnitus

Fotolõuendit võib seinale kinnitada 3 viisil:

1) väiksemad raamid – ühe naelaga seinale. Fotolõuend kinnitatakse seinale nii, et nael on raami seinapoolse ülemise osa keskpaigas.

2) suurematele raamidele – kahe naelaga seinale. Fotolõuendi raam asetatakse mõlemale naelale (pane tähele, et naelad asuksid ühekõrgusel).

3) väiksematele ja keskmiste raamidele – raami taha kinnitatakse nöör, seina lüüakse nael, lõuend riputatakse nööri abil.

Need on vaid mõned võimalused. Võid vabalt oma äranägemise järele oma fotolõuendi paigaldada.